Na co zwrócić uwagę przy wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - sprawdzone metody
Na co zwrócić uwagę przy wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - sprawdzone metody
Blog Article
Na co zwrócić uwagę przy najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - poradnik eksperta
Od kilkunastu lat firmy wytwarzające dokumenty kolekcjonerskie opinie mają różne, nie mniej jednak tego typu produkty nieustannie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Te najlepsze firmy używają poliwęglanu, graweru laserowego, posiadają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbami OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Jednak rynek jest pełen produktami o niejednolitej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Dlatego zawsze warto zweryfikować recenzje przed zakupem!
Najważniejszą i najbardziej fundamentalną cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest materiał, z którego zostały wyprodukowane. Jest to właśnie ten materiał który brzmi „metalowo" jak rzuci się dokumenciki na blat stołu. Porządny dokument kolekcjonerski musi mieć: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z taniego PCV).
Wszystkie dane personalne na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być robione za pomocą grawerowania laserowego, a nie typowego druku. Warto wydać nieco więcej, ale posiadać dokument, który nie rozpadnie się po miesiącu.
Jak przesuniesz palcem po wierzchu dokumentu - jak czujecie małe nierówności w miejscach gdzie są dane, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Co ciekawsze, pod odpowiednim kątem grawerowane elementy wykazują zazwyczaj subtelnie srebrny połysk, który jest nieosiągalny do uzyskania przy stosowaniu zwykłego druku. Nadruk UV to specjalny dodatek, który widać tylko pod lampką ultrafioletową. Po poświeceniu dokumentu taką lampą, mają ukazać się dodatkowe elementy, takie jak oznaczenia, napisy czy wzory, które są niezauważalne w standardowym świetle.
Kolejna ważna rzecz! Czasem te wirtualne rzeczy zawierają funkcje których nie mają oryginały. Te szczegóły nie tylko poprawiają jakość dokumentu kolekcjonerskiego, ale także dowodzą o profesjonalnej technologii wykorzystanej do jego wytworzenia. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają druk UV zrobiony z dbałością o detale, z utrzymaniem właściwych kolorów i wzorów identycznych z oryginałem. Topowe modele mają aż atrapy chipów RFID, które w oryginalnych paszportach zawierają dane biometryczne. Spójrz się drobnym szczegółom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy wizualne. Słabe podróbki albo w wcale nie mają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niestarannie.
W dobrej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten ma wywoływać wrażenie trójwymiarowości i modyfikować się optycznie przy przesuwaniu dokumentem. To jeden z bardziej wymagających do zrobienia elementów, przez co wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie zawiera, albo jest on wykonany w sposób prosty, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od tworzywa bazowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia optyczne - powinny ze sobą komponować się i budować jednolitą jedność. Poświęć uwagę, czy rozmaite elementy dokumentu są ze sobą zharmonizowane, czy też część zdają się dołączone "na gwałt" lub wyróżniać standardem od reszty. Zbyt lekkie lub nadmiernie cienkie dokumenty to znak, że producent oszczędzał na tworzywie.
Dobrzy sprzedawcy zwykle z radością udostępnią Wam te wszystkie detale, bo są dumni ze swojej pracy. Warto poczekać dobę dłużej, ale otrzymać obrazy finalnego dokumentu, zanim zostanie przesłany. Kupuj TYLKO od oferentów, jacy proponują ci szansę sprawdzenia dokumentu przed dostawą! Warto zakupić jeden, ale dobry dokument, zamiast kilka marnej jakości.